Bilişim Öğretmenleri, BDE, BT ve Yazılım,Güncel meseleler üzerine - Bilişim Teknolojileri, Tarih ve Güncel konular üstüne kişisel yazmalar

Google Classroom Öğrenme Yönetim Sistemi

5 sene önce yayınlanan bu yazı tarafından Eğitim Teknolojileri kategorisine eklenmiş.

Bilişim Teknolojilerini kullanan eğitimciler için 10 numara bir sistem olan Google Classroom artık kullanılabiliyor.. Sistem google drive ve gmail ile birlikte çalışıyor. Daha önceden Edmodo kullanan arkadaşlar sistemin nasıl çalıştığını biliyorlardır. Öğretmenler bu sistem ile öğrenciyle kolay bir şekilde iletişim kurabilir, kolayca ödev verip düzenleyebilirler, geri bildirimler alabilirler, ödevlerin teslimini kolaylaştıran işlevlere sahip bir sistemdir.

Kayıt işlemini tamamladıktan sonra sınıf oluşturmak için aşağıdaki işlemi yapıyoruz.

google_classroom_anasayfa

google_classroom_sinif

google_classroom_sinif2

Sınıfınız oluştuktan sonra öğrencilerin kayıt olurken kullanacağı bir sınıf kodu oluşturuyor, bu kod ile öğrenciler sınıfı üye olabilecekler. Fakat şöyle bir sorun var, bu kod ile öğrencilerin üye olabilmesi için k12.tr li sitemizde öğrenciye ait bir eposta olması gerekiyor. Bu olmadığından dolayı öğrenciyi bizim eklememiz gerekecek. Bu işlemi de davet et bölümünü kullanarak kişiler listemizden yapıyoruz. Yani öğrencileri önce kişilerimize eklememiz gerekiyor.

google_classroom_sinif4

google_classroom_sinif3

Sınıf sayfasından sınıfınıza duyuru yapabilir, ödev (dosyada ekleyebilirsiniz) gönderebilirsiniz.. duyuru yada ödevden sonra kaç öğrenciye ulaştığı, kaç öğrencinin ödevini yapıp geri size gönderdiğinin takibini de yapabilirsiniz.

 

Bu yazılara da göz atmak ister misiniz?

Tübitak 4006 Çağrı Metni 2019-2020
Çağrı metni dosyası için tıklayınız.. TÜBİTAK 4006 DEĞİŞİKLİKLER BAŞVURU BAŞLANGICI 26 KASIM 2019 BAŞVURU BİTİŞ...
2 hafta önce yayınlandı.
Etkileşimli Tahta Kilit Sistemi MAKS ( Mersin Akıllı Kilit Sist...
Etkileşimli Tahtaların daha etkin kullanılması amacıyla Mersin Fatih Projesi Ekibi üyelerinden Teffik AKÇA’nın tasarladığı MAKS...
1 sene önce yayınlandı.
Etkileşimli (Akıllı) Tahta Faz1 Faz2 image
Faz1 win7 image 1versiyon indirmek için tıklayın… image açıklaması için tıklayın..   Faz1 win7 image...
1 sene önce yayınlandı.

Bu yazıya 3 yorum yapılmış.

  1. Edmodoyu bende 1 ay önce keşfettim, 3 haftadır, quiz oluşturmakla uğraşıyorum. 9 ve 10. sınıflar için soruları oluşturdum. Slaytlarım önceden hazırdı. Görüş ve önerilerinizi bekliyorum.
    Takıldığım nokta ner sınıf için mi grup oluşturmak mantıklı yoksa 9. sınıflar için mi grup oluşturmak sonra alt grup oluşturmak mı mantıklı ?

  2. Eyvallah Olcay hocam. Bu sene bende edmodo kullandım ama sistemin arkasında google varsa sistem gelişecek demektir. classroom belki bakarız gelişmiş bir lms olur bir süre sonra, muhtemelen de bu yolda gidecek görünüyor. edmodoya göre kayıt biraz zahmetli olacak ama artık katlanacağız 🙂

  3. Selim hocam eline zihnine sağlık. Birçok yenilikçi eğitimci bu haberi bekliyor ve denemek istiyordu. Bizim birçok okulumuz zahmetli(!) olduğu için kaçınacaktır eminim:) Benim bir süre daha şahsi tercihim Edmodo olacak, kayıt ve kullanımı çok sade, dili Türkçe. Ama Drive hayranıyım ve öğrencilere drive öğretmeye çalışıyorum. Drive bilen öğrenciler için bu tip Çevrimiçi Eğitim Ortamları çok daha kolay kullanılabilir olacaktır. Bir de öğretmenlere sirayet ettirebilsek keşke!

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?