Bilişim Öğretmenleri, BDE, BT ve Yazılım,Güncel meseleler üzerine - Bilişim Teknolojileri, Tarih ve Güncel konular üstüne kişisel yazmalar

Facebook Program Kullanmadan Video İndirme

2 sene önce yayınlanan bu yazı tarafından Güncel, İpuçları kategorisine eklenmiş.

Facebook’tan program kullanmadan video indirmek için öncelikle mozilla firefox tarayıcı kullanmamız gerekiyor. Mobil görünümü kullanarak videoyu indirme işlemini paylaşacağız.

Facebook girişi yaparak videoyu açıyoruz. Mobil görünümü elde etmek için www yazan yeri silerek m yazıyoruz.

Videomuz mobil görünümde açılmış olacaktır. Daha sonra video üzerinde sağ tıklayıp “video olarak kaydet” tıklanır ve video kaydedilir.

 

2. Yol:

Firefox ortam özelliği ile video indirme yöntemi kullanacağız. Videoyu açınız daha sonra araçlar menüsünden sayfa bilgilerine girin. (Araçlar menüsü görünmüyor ise alt tuşana basılı tutarak A harfine basın)

Üstten Ortam menüsü açınız. Türü yazan yere videolar üstte görünene kadar tıklayınız. (1 yada 2 kere de gelecektir). daha sonra video linkine sağ tıklayınız ve kopyala butonuna basın.

Kopyaladığınız linki boş bir sayfa açarak yapıştırınız. Açılan video üzerinde sağ tıklayarak videonuzu kaydedebilirsiniz.

 

 

Bu yazılara da göz atmak ister misiniz?

Meb Ara Tatile Özel Etkinlikler
Bu yıl ilk kez 18-22 Kasım tarihleri arasında yapılacak 2019-2020 Eğitim-Öğretim yılının ilk ara tatilinde,...
4 hafta önce yayınlandı.
DYS (Döküman Yönetim Sistemi) 2019 Katılımsız Kurulum
DYS 2019 güncel versiyon katılımsız kurulum programı yayınlanmıştır.  2019 DYS Katılımsız Program 8.191 İndirin  Kaynak:  https://batman.meb.gov.tr/www/il-ilce-milli-egitim-mudurlukleri-ve-okullar-icin-katilimsiz-dys-kurulumu/icerik/2406...
11 ay önce yayınlandı.
Flash Bellek Gizli Dosyaları Gösterme
Flash belleklerimizde en çok yaşanan sorunlardan olan  içinde hiç bir şey görünmemesi problemidir. Kurumdaki arkadaşların...
2 sene önce yayınlandı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?