Bilişim Öğretmenleri, BDE, BT ve Yazılım,Güncel meseleler üzerine - Bilişim Teknolojileri, Tarih ve Güncel konular üstüne kişisel yazmalar

BT Öğretmenleri Eylemi

10 sene önce yayınlanan bu yazı tarafından BT Öğretmenleri kategorisine eklenmiş.

Eğitim Söz-Sen  09.04.2011 tarihinde saat 12:30 Milli Eğitim Bakanlığı Önünde Mağdur Olan Bilişim Teknolojileri Öğretmenleri ve Sözleşmeli Öğretmenler  için  basın açıklaması yapacaktır.

 

AŞAĞIDAKİ İSTEKLERİMİZİ DETAYLI OLARAK DİLER GETİRECEĞİZ.

1.      Bilişim Teknolojileri Dersinin 4,5,6,7,8 sınıflarda zorunlu olarak okutulması ders saat sayının 2 saat olarak belirlenmesi not ile değerlendirilmesini , liselerde ders saatlerinin düzeltilmesini  istiyoruz.
2.      Büyük emekler ve paralar harcanarak tüm okullarımızda bulunan ve yaklaşık 5 senedir yenilenmeyen Bilişim Teknolojileri Sınıflarının yenilenmesini istiyoruz.
3.      Öğretmenlik mesleğinde birlikteliğin sağlanması ve çalışma barışının bozulmaması için Sözleşmeli Öğretmenlerimizin kadroya geçirilmesini verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz.
4.      Okullarda Formatörlük Uygulaması yapılacaksa bunun bir esas ve usule bağlanmasını isteğe bağlı olmasını çalışma esaslarının bakanlık tarafından yapılmasını istiyoruz.
5.      Okullarda uygulanana Bilişim Teknolojileri ders müfredatının yeniden belirlenmesi bu konuda uzman kişilere danışılarak yapılmasını yeni bir plan ve programlara gidilmesini istiyoruz
Tüm Öğretmen arkadaşlarımızı yapacağımız eyleme davet ediyoruz.
İL: ANKARA
YER: Milli Eğitim Bakanlığı Önü
SAAT: 12:30
DETAYLI BİLGİ İÇİN :
M. Sefa TETİKOĞLU
Basın Yayın. Sorum.
Başkan. Yrd.
TEL:0505 883 50 29

Bu yazılara da göz atmak ister misiniz?

Zipgrade Online Sınav Deneme Hazırlama
Bu sistemi kullanarak pdf formatında hazırladığınız dökümanı sisteme yükleyerek, cevap anahtarını da ekliyorsunuz ve sistemin...
6 ay önce yayınlandı.
Faz 1 Etkileşimli Tahta SSD İmage-Win7-10-Etap
1. Faz ET’lerin performanslarının yetersiz kaldığı ve HDD disk arızası sebebiyle kullanım dışı kalan ET’lerin...
9 ay önce yayınlandı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?