Bilişim Öğretmenleri, BDE, BT ve Yazılım,Güncel meseleler üzerine - Bilişim Teknolojileri, Tarih ve Güncel konular üstüne kişisel yazmalar

Eba Giriş Yöntemi Değişti

4 sene önce yayınlanan bu yazı tarafından Fatih Projesi kategorisine eklenmiş.

Bugün (11.01.2016 tarihi) itibariyle Eba Şifresi yerine Mebbis, Eokul, Açıköğretim şifresi ile girilebilecek hale getirildi.

Bu yöntem ile artık öğretmenler öğrencilerine şifre vermeden, öğrenciler e-okul giriş yöntemi ile sisteme giriş yapabileceklerdir. Bu yöntemle artık özel okullardaki öğretmen ve öğrencilerde sistemi kullanabileceklerdir.

EBA şifre kalkınca, MEBBİS şifresi ile giriş geldi şimdi ise MEBBİS şifresini öğrencilerin önünde akıllı tahtaya girmek güvenli olmadığı için EBAKOD uygulaması devreye alındı.

Öncelikle cep telefonunuzdan ya da tabletinizden MEBBİS şifrenizi kullanarak EBA’ya giriş yapıyorsunuz. Profil menüsünden EBAKOD oluştur’a basıp geçici şifre üretiyorsunuz. Daha sonra akıllı tahtadan EBA giriş sayfasına bağlanıp EBAKOD ile Girişi seçip telefonunuzda gözüken şifreyi buraya giriyorsunuz.

Tablet aktivasyon etmek için ise Eba’ya mebbis ile yada e-okul ile giriş yaptıktan sonra sağ üst menüyü açınca tablet aktivasyon menüsünden şifre oluşturup tableti aktive edebilirsiniz.

 

 

Bu yazılara da göz atmak ister misiniz?

Faz 1 Etkileşimli Tahta SSD İmage-Win7-10-Etap
1. Faz ET’lerin performanslarının yetersiz kaldığı ve HDD disk arızası sebebiyle kullanım dışı kalan ET’lerin...
9 ay önce yayınlandı.
Fatih Projesi Yazıcıyı Ağ Tarayıcısı Kullanma (Kyocera Fs6530)...
Fatih Projesi kapsamında okullara gönderilen Fotokopi makinalarını ağ tarayıcısı olarak kullanmak için gerekli ayarlara aşağıdaki...
3 sene önce yayınlandı.
Yeni EBA (2017) Tanıtımı
Yenilen EBA sistemi tanıtım sunusu için tıklayınız… Lace Front Wigs   , human hair extensions  ...
4 sene önce yayınlandı.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?